Kapat
Sistem Toplama Önerileri 692 0

3800 TL’lik MSI Ucuz Oyun Bilgisayarı

Merhaba 9Geym okurları bugün kü konumuz MSI ucuz oyun bilgisayarı. Oyun bilgisayarları piyasaya bağlı bazı sebeplerden dolayı ciddi bir fiyat yükselişi yaşadı. Birkaç sene önceye göre fiyatlar inanılmaz yükselmiş durumda. Ancak buna rağmen hala iyi sistemler toplamak mümkün. Bugün size o sistemlerden bir tanesini tanıtacağız. Bu yeni sistem özellik bakımından gayet üstün bir sistem. Yüklediğiniz tüm oyunları çalıştırabilecek kadar güçlü bir yapıya sahip. Zaten sistem özelliklerine geçtiğimizde bunu sizlerde göreceksiniz.

Ürünün özelliklerini tanıtmadan önce belirtmem gerekiyor ki adını verdiğimiz tüm parçalar tamamıyla denenmiş parçalardır. Yani siz bu sistemi topladığınız da herhangi bir kablo, uyum problemiyle karşılaşmayacaksınız. Bu konuda herhangi bir şüpheniz olmasın ve eğer sistem toplamak istiyorsanız sizin için bu sistem iyi bir referans olabilir.

MSI Ucuz Oyun Bilgisayarının Sistem Özellikleri

intel i3 8100 işlemci

İşlemcimiz intel i3

Sistemin işlemcisine bakarsak abartı bir işlemci görmeyeceğiz. Klasik bir Intel i3 işlemcisi. Sanıyorum ki sistemin tek eksisi bu olacak. Çünkü işlemci yönünden birçok sistemin gerisinde kalıyor. Ancak fiyatın daha da olağanüstü noktalara yükselmemesi için maalesef i3 ile sınırlandırmak gerekiyor.

msi ekran kartı

Ekran kartımız MSI GeForce gtx 1060 6GB

Sistemin ekran kartıysa muazzam. Birçok ekran kartını sollayacak güce sahip. Piyasa fiyatı yaklaşık olarak 2150 Tl. Yani aslında sistem fiyatının büyük bir bölümünü ekran kartına ödemiş oluyorsunuz. Haliyle oyunlarda yoğun bir performans alabileceksiniz, bu konuda zerre kadar şüpheniz olmasın.

Harddisk 1TB Seagate Baracuda

Sistem harddiskini incelediğimizde göreceğiz ki basit bir seçim yapılmış. 200 Tl’lik Seagate 1TB hard disk söz konusu oluyor. Buna bir eksiklik gözüyle bakmak pek mantıklı değil çünkü hard disk boyut açısından yeterli. Ancak isteğiniz halinde daha da büyük boyutları benzer fiyatlardan sisteminize yerleştirebilirsiniz.

Güç kaynağı Cooler Master Wasterwatt

Son olarak sistemin Power’ına yani güç kaynağına baktımızdaysa ortalama bir ürün olan Cooler Master Wasterwatt’ı göreceğiz. 600W güce sahip ve aslında böyle bir sistem için olabildiğince uygun bir güç kaynağı. Zaten şahsi düşünceme göre Power konusunda çok fazla abartılı davranmamak gerektiği yönünde. Zaten çılgınca bir sistem de toplamadığımız için bu Power olabildiğince uygun olacaktır.

MSI Ucuz Oyun Bilgisayarı Sistem Ayrıntıları

  • İntel i3 8100
  • MSI GeForce GTX 1060 6 GB
  • 1 TB Seagate Baracuda
  • Cooler Master Wasterwatt
  • 1705 MIDI ATX

Alternatif Yazılarımız

3 Bin TL’ye Alınabilecek Yayıncı Bilgisayarı!

2400 TL PUBG Açan Bilgisayar

 

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.