Kapat
PUBG Rehberi 1.015 0

9Geym PUBG Kazanma Rehberi

Türkiye’nin ve Dünya’nın gündeminde olan popüler oyunlardan PUBG’de daha iyi bir oyun sergileyebilmeniz için ve oyunda daha çok 1. olmak için yapılması gerekenlere değineceğiz. Öncelikle unutmayalım ki çok adam vurmak değil sona kalmak sizi birinciliğe taşır.

YAPMANIZ GEREKENLER

Tuş Atama

Oyunda pek çok tuşu kullandığınız için ve tuş kombinasyonu alıştığımız oyunlara fazla benzemediği için kendinize uygun tuş kombinasyonunu yapmanızı tavsiye ederiz. örneğin SHIFT tuşu ile koşarken TAB tuşu ile eşyalarınıza bakmaya çalışırken steam arayüzünü açabilirsiniz. Her anın önemli olduğu bu oyunda böyle sorunlar yaşamamak için tuş atamalarınızı iyi yapmanızı tavsiye ederiz.

Silah Seçimleri ve Nedenleri

Oyunda farklı stratejilerde kullanılacak farklı karakterlere sahip birçok silah bulunmakta. Pistol, pompalı tüfek, hafif makineli, taaruz tüfekleri, keskin nişancı tüfeği gibi birçok seçeneğin bulunduğu oyunda. Evlerde loot aramaya başladığınızda elinizde pompalı veya hafif makineli olmasını tavsiye ederiz. Genellikle tek yakın mesafede tek atan pompalı tüfek orta ve uzak mesafede bildiğiniz gibi hiçbir işe yaramamakta. Hafif makineli sınıfına geldiğimizde ise iyi bir spray hareketi ile hiç hasar almadan rakibinizi gafil avlamanız mümkün. Daha çok orta-uzun mesafede kullanılan taaruz tüfeklerinden en az bir tanesini elinizde bulundurmanız gerek. Keskin nişancı tüfeği ise genellikle bulunan 8x dürbün ile tek vuruşta öldürücü atışlar yapmanızı mümkün kılmakta. Oyun stratejinize göre, iyi oynadığınız sınıfa göre ve oyunun gidişatına göre silah seçiminizi değiştirebilirsiniz.

Uçaktan Nereye İnmeliyim

Uçaktan atlamanız solo,duo veya tam ekibe göre değişir ama genel olarak büyük şehirlerden uzak durulmasını ve uçak kuzey yönüne gidiyorsa batı ya da doğu gönüne doğru gidilmesini tavsiye ediyoruz. İndiğiniz yerde araç varsa araca binip uzak bir şehire de gidebilirsiniz ilk çemberin fazla bir önemi olmadığı için zorluk çekmeyeceğini düşünüyoruz.

Loot Yaparken Neleri Toplamalıyım

Öncelikli olarak iyi yada kötü elinizde bir silah bulundurmanız gerekiyor. Aldığınız silah oynayacağınız silah ise yani düzgünse silahın teşhizatlarını, dürbünleri de toplamanız gerek dürbün konusuna geldiğimizde size uygun dürbünü kendiniz belirlemeniz gerekiyor. Ardından mermi,kask,yelek gibi lootları da toplamanız sizin canınızı kurtarabilecektir. Bir diğer önemli konu bandaj, medikal çanta ve enerji içecekleri; bandaj ve medikal çantayı 75 canın üstünde kullanamadığınızı belirtelim. Bandaj 10 can, medikal çanta 75 can vermektedir. Sıhhiye çantası ise canı direk 100 yapmakta. Ek olarak ise ağrı kesici ve enerji içecekleri de bulunmakta bunlar daha iyi nişan alma, canınızı doldurma ve hızlı koşmaya yarıyor. Enerji içeceği 40 can, ağrı kesici 60 can veriyor.

Araç Sürmek ve Sürmemek

PUBG’de araçlar aşırı ses yapmakta oyuncuların olmadığı veya çatışmada kendinizi riske atmayacağınız yerlere arabayla gidebilirsiniz ancak alanın küçük olmasında hiç tavsiye etmiyoruz bir grubun ortasına denk gelmeniz veya sizin sonunuzu getirebilir.

STRATEJİK TAVSİYELER

Hayatta Kalmaya Çalışın

Çok adam vurmanın sizi birinciliğe taşımadığını belirtmiştik. Çatışmak size zevkli gelebilir, düşmanınızı vurmuş da olabilirsiniz ancak başka bir düşman sizin silah sesinizi duyduğunda sizi gafil avlayabilir. Dürbününüzün yetmediği durumlarda, iki grup çatışırken, gerekmedikçe ateş etmenizi önermiyoruz. Strateji uygulayıp iki çatışan takımın teke düştüğünde devreye girmeniz size daha avantaj sağlayacaktır. Ayrıca girdiğiniz binaların kapılarını kapatmak rakiplerinizin sizin bulunduğunuz eve girdiğinde ses yapacağından kapıları kapatmanızı öneriyoruz. Eğer ortalık sakinse ve düşman olmadığından eminseniz uçaktan atılan iyi lootları alabilirsiniz. Ancak kesinlikle onu almalıyım diyerek hayatınızı riske atıyor olabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz sürekli kovalamanızdır.

Gazı Takip Etmek Veya Merkeze Gitmek

Bu tamamen sizin seçiminiz eğer temiz olduğunu düşündüğünüz ve gazın kapanmasına daha var ise merkez bir yere geçip düşmanların üstünüze gelmesini bekleyebilir ve onları avlayabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise gaz ile beraber ilerleyip 4x ve benzeri bir dürbünle size paralel ilerleyen düşmanları arkalarından vurabilir önünüzü temizleyerek merkeze doğru ilerleyebilirsiniz.

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.