Kapat
Rehber 896 0

Arada Maziyi Yaad Etmek Gerekiyor

Günümüzde ne kadar PUBG, CS:GO ve benzeri grafik bazlı fps oyunlarını ve türevlerini oynasakta insan küçükken oynadığı flash oyunları unutamıyor. Bunlar araba yarışları, ateş ve su, madenci ve benzeri gibi bir sürü oyun. Ne kadar basit, ne kadar heyecan verici olmasa da o zamanlar gerçekten kaliteli tek, çift kişilik oyunlardı. Bu oyunları ne kadar şuan biz oynamasakta şuan oynayan küçük 3,4 yaşınlarında çocuklar var. Bu oyunları görünce dur bende bir el oynayayım diyen, sayısını net bilmesekte bir çok kişi var.

Az mı Oynardık  Flash Oyunlar

Az mı oynardık o yarış oyunlarını, araba oyunları, traktör oyunları ve türevlerini. Bir kere haftasonları ödevlerimizi yapınca geçerdik o bilgisayara bir yemek molası verirdik sadece. O yemeğide hızlı hızlı yerdik ki oyuna daha fazla vaktimiz olsun. Hele misafir çocukları, sanırım tek kızılmayan oyun türevi bu flash oyunlardı. Biraz daha fazla zevk veriyordu oyunlar o misafir çocukları gelince. Ateş ve Su’da kombine oynamak o kadar basit miydi? veya ezberleyip hızlıca levelleri geçip zor bölümde durmadan tekrar etmek.

Şimdi oynayan o küçükleri görünce gülüp geçiyoruz bu oyunları oynuyorlar diye, bizce bilerekte olmasa çok doğru yapıyorlar. Bizim geçtiğimiz yollardan geçiyorlar ebeveyn denetimiyle, yalın ve saf oyunlarla…

Hadi bizde bir kere yad edelim o güzel anı bırakan oyunları ve bir kere, bir el atalım o flash oyunları.

 

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.