Kapat
Sistem Toplama Önerileri 732 1

1771 TL Değerinde ki ASUS Toplama Sistem

Merhaba 9Geym takipleri bugün yine yeni bir sistem toplama yazısıyla karşınızdayız, bugün sizler için asus toplama sistem yapacağız. Genel olarak topladığımız sistemler biraz pahalı sistemlerdi. Üst sınır olarak 4000 TL’yi geçmemeye gayret etmiş olsak da söz konusu fiyatlar çok düşük denemez. Bu sebeple oyun severler için hem düşük fiyatlı hem de birçok oyunu çalıştırabilecek kaliteli bir sistemi inceliyoruz, bu yazımızda.

İncelemeye geçmeden önce tüm sistemin kablolama ve montaj testlerinin yapıldığını hatırlatalım. Yani bu sistemin tamamını birebir topladığınız da eğer bir hata yapmadıysanız sistem çalışacaktır. Birçok yükseltme için de çalışacağı biliniyor ancak yine de parça yükseltme durumlarında maalesef garanti veremiyoruz.

 

ASUS Toplama Sistem İncelemesi

Ekran Kartı : Sistem oyun severler için toplanması sebebiyle ekran kartıyla başlamak doğru bir seçim olacak. Radeon Vega 8 ekran kartı kullanılıyor. Ekran kartının piyasa fiyatı 450-550 TL arasında değişiyor. Piyasa fiyatında da anlaşılacağı gibi ekran kartı düşük seviyeli diyebiliriz. Ancak muadillerine göre biraz daha iyi performans sergiliyor. Bu yönüyle almaya değer bir ekran kartı. Sonuçta fiyat – performans odaklı toplanan bir sistem olduğu için çokta önemli bir detay değil.

İşlemci : Sistemin en önemli parçalarından birisi olan işlemci ise AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz isimli ve özellikli ürün. Sıradan bir işlemciden daha iyi diyebiliriz bu ürün için. Ancak yine fiyat – performans sistemi için fena değil. Zaten bu sistemin amacı olağan üstü deneyimler yaşatmak değil, sadece oyunu çalıştırmak.

HDD : Oyunların disk boyutunun arttığı son dönemlerde gayet yeterli bir ürün olan WD 1TB Blue 64MB, sizi hem alan açısından hem de performans açısından sıkıntıya sokmayacaktır. Piyasa fiyatı genel olarak 220 TL civarında. Çok iyi bir ürün değil ama bu tip bir bilgisayar için iş görecektir.

Güç Kaynağı : Bu parça gerçekten iyi diyebiliriz. Corsair 450W VS Serisi ürün sizi yoracak bir ürün değil. Uzun yıllar boyunca kullanacağınız ve memnun kalacağınız bir ürün diyebiliriz. Ancak bu tip bir sistem için böyle bir güç kaynağı çok şart mı, tartışılabilir. Daha önce incelediğimiz ve bu sistemden çok daha iyi olan sistemlerin hiçbiri böylesine iyi bir power tercih etmemişti.

Kasa: kasa olarak bu parçaların sığabileceği minimum ücrette olabilecek bir kasa tercih edebilirsiniz, piyasada en ucuz kasa şuan için 180-190 dolaylarında. En kötü bir eskiciden 10 TL’ye bu işi kapatabilirsiniz, uygun bir tane bulabilirseniz 🙂

Daha iyi fiyat/performans ürünü bilgisayar toplamaları için Sistem Toplama Önerileri kategorimizi takip etmeyi, sağ alttan bildirimlere abone olarak her yazımızdan haberdar olmayı unutmayınız.

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

“1771 TL Değerinde ki ASUS Toplama Sistem” üzerine 1 yorum

  1. Ahmet Yüksek dedi ki:

    Değerindeki*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.