Kapat
CS:GO Rehber 1.524 0

CSGO Silahların Seçim Önemi & Kullanımı Rehberi

Bu yazımıda oyun dünyasını kasıp kavuran CS:GO’nun en popüler silahlarını inceleyeceğiz ve oyunculara silahlar hakkında tavsiyeler vereceğiz. Oyundaki silah çeşitliliği çok yüksek ve silahların oyun içerisindeki seçimi hayati derecede büyük. Bu sebeple silahları çok iyi tanımak ve nerede, ne zaman hangi silahın kullanılması gerektiğini bilmek gerekiyor. Oyun içerisinde skinleriniz, crosshair kontrolünüz, hedefi bulma oranınız elbette çok önemli. Ancak doğru silahı almadıysanız bunlar pek bir anlam ifade etmeyecektir.

CS GO Silah Seçimi & Silahların Teknik Özellikleri

İlk Raund Silah Seçim Önerilerimiz;

 

Usp-S (Tabanca) : Tabancalar oyunun başında hayati öneme sahipler. Doğruluğundan emin olmadığım bir kaynaktan aldığım bilgiye göre ilk eli kazanan takımların %80’i oyunu kazanıyorlar. Bu oran doğru mu, değil mi bilemiyorum, tek bildiğim ilk eli kazanmanın hayati derece de önem taşıdığı. Bunun içinde doğru tabanca seçimi çok önemli. Usp-S ile uzun mesafeden birkaç atışla rakibinizi etkisiz hale getirebilirsiniz. İlk el kaçak oynamak iyidir. Bu sebeple Usp-S gibi bir tabanca kesinlikle işinizi görecek.

 

 

Tec-9 (Tabanca) : Tec-9 yarı otomatik olduğu için pek tabanca görüntüsü vermiyor. Zaten diğer tabancalara göre yakın mesafede çok üstün bir performans sergiliyor. Hareket halindeyken kullanılması çok ideal bir silah. Eğer yeterli paranız yoksa sahaya bu silahla çıkarak dezavantajınızı minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Paranız Az Olduğunda Silah Seçim Önerilerimiz;

 

 

MAG-7 (Pompalı Av Tüfeği) silah tavsiye : Şarjör kapasitesi 5/32 olan Mag-7, diğer pompalılara göre çok daha hızlı değiştirilebilen bir şarjöre sahip. Rakibin üst bölgeleri hedef alındığında çoğu zaman tek atışta düşmanı imha edebiliyor. Zırhsız rakiplerin kafa bölgesine isabet ettiğine 120 cana mal olur ve ölümcül bir atışla rakibi yok eder.

Paranız Olduğunda Silah Seçim Önerilerimiz;

 

M4A1-S (Tüfek) : 20/40 Şarjör kapasitesine sahip olan M4A1-S, anti-teröristlere özel olarak hazırlanmış bir silah. Yakın mesafede pusudaysanız çok etkili olacaktır. Uzak mesafede ortalama bir performans gösteriyor. Bu silah hakkında bilmeniz gereken en önemli şey susturucusuz kullanılmamasıdır. Susturucunun burada asıl görevi sesi almak değil, silahı sabit tutmayı sağlamaktır. Teröristler içinse muadili olan AK47 önerilebilir.

 

 

AWP (Keskin Nişancı Tüfeği) : CS’nin wiki sayfasında bu silahtan “bir atışta bir leş” sözü ile bahsediliyor. Silah eski oyunlarda Magnum adıyla geçiyordu. Hem teröristler hem de anti-teröristler AWP’yi kullanabiliyor. Eğer fark bir miktar açıldıysa ve siz keskin nişancı tüfekleri konusunda uzmansanız rakibinizi oyundan koparmanın en iyi yolu AWP’dir.Zırhlı ya da zırhsız neredeyse tüm rakipleri tek atışta yere serebilir. Tek atamadığı yer, bacaklardır. Silahın mermi ağırlığı tam olarak 16.2 gramdır. Namludan dışarıya barutun verdiği 7000 J’lik enerjiyle fırlar ve denk geldiği yer ister insan bedeni, isterse duvar olsun, tamamını delip geçer.Silah olağanüstü güçlü olduğundan dolayı geri tepmesi kontrolsüzdür ve yakın mesafede tek atışta işi bitiremezseniz rakibiniz sizi paramparça edecektir.

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.