Kapat
CS:GO Haberleri 1.408 0

CS:GO İndirimde, Aylar Sonra Tekrar 12 TL Oldu!

Merhaba 9Geym okurları bugünkü konumuz CSGO indirimde olması olacak ve bununla beraber birkaç konuya değineceğiz. Steam’in popüler oyunlarından olan CSGO son zamanlarda hiç doğru düzgün indirim yüzü görmemişti. Birkaç gün önce yapılan bir güncelleme sonucunda CSGO indirimde, fiyatı tekrar 12 TL gibi çok düşük bir sayıyı gördü. Bu sayı tam olarak %50 indirime tekabül ediyor ve CSGO’nun sadık kitlesini çok sevindirecek.

Birçok oyuncunun ban yedikten sonra tekrar satın alacak kadar sevdikleri bu oyunun fiyatının bu denli düşmesi aslında defalarca yaşanmış bir olay. Ancak Valve uzun zamandır CS:GO’nun ana oyun paketinde değil, ek paketlerinde indirimler yapıyordu. Aslında şu an bile ek paketler çok daha çılgınca indirimlere girmiş bulunuyor. Örneğin Valve Complete Pack 350 TL yerine sadece 40 TL’ye satılıyor. İçinde CS:GO’nun en popüler ekleri ve bizzat CS:GO bulunuyor.

CS:GO Neden Bu Kadar Popüler

CS serisinin devamı niteliğinde ki CS:GO grafikleriyle, oynanışıyla ve ticaret yapılabilecek kadar işlevli oluşuyla dikkatlerin daima odağında oldu. Birçok Youtuber tarafından oyunla ilgili onlarca video paylaşıldı ve paylaşımlaya da devam ediliyor. Bu çılgınca indirimlerin de asıl sebebi Valve firmasının hedefinin çok daha büyük kullanıcı kitlelerine erişmek olması. E-Spor dünyasında da yer edinen CS:GO son zamanlarda gündeme eskisi kadar çok gelmiyordu. Bu indirimle beraber adını tekrar oyun dünyasına duyurmuş oldu.

CSGO İndirimde Olması Neden İstenmiyor

 

 

İşin ilginç olan tarafı ise bazı kullanıcılar oyunun indirime girmesini istemiyor ve oyunun indirime girmemesi için adeta mücadele veriyorlar. Bunun asıl sebebi fiyat belli bir noktadan aşağıya indiğinde oyunu satın alanların yaş ortalamasının düşmesi ve bazı hile kullanan kanser kitlenin geri gelmesi. Şu an sadece 12 TL olan CS:GO’da o yaş sınırının altına inmiş gibi görünüyor ve zaten oyunun yaş ortalaması indirim dışında da son dönemlerde bir hayli düştü. Bu yaş kitlesinin düşüşüyle beraberinde hile ortalaması da bir hayli arttı. Sanırım biraz da olsa indirime gitmesini istemeyen kitle haklı çıkıyor bu yönde. Normal fiyatı fazla olmayan(24 TL) oyunu birçok oyun sever alabilecekken ironik rakamlara düşmesi insanı bir miktar çileden çıkarmıyor değil.

Alternatif Yazılarımız

Steam Oyun İade Etme Nasıl Olur Görselli Anlatım!

Japonya’da Patlayan Oyun Nier: Automata

Fortnite Battle Royale Steam İle Nasıl Oynanır

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.