Kapat
CS:GO Rehber 1.041 0

CSGO Rütbe Sistemi Nedir, Rütbe Nasıl Atlanır

Merhaba 9geym takipçileri bugünkü yazımız CSGO rütbe sistemi olacak. CS:GO oyununu ne kadar iyi oynadığınızı gözlemlemek için referans alabileceğiniz en sağlam kaynak her zaman rütbenizdir. Rütbeler, diğer birçok online oyunda olduğu gibi adaletsiz bir sistemle dağıtılmaz. Sadece sizin performansınız etkili olur ve eğer iyi bir oyuncuysanız doğal bir şekilde rütbenizde yüksek olacaktır.

 

CSGO Rütbe Ne Zaman Verilir

Rütbenin verilmesi için 3 leveli geçmeniz gerekiyor. 3 Leveli geçtikten sonra rekabetçi mod açılacak. Bu noktadan sonrası çok önemli. Çünkü oynadığınız 10 rekabetçi mod sonrasında oyun size rütbe verecek. Bu 10 oyunda ki performansınız, gelecekteki rütbenizi kesinlikle derinden etkileyeceği için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Tabii bu söylenenlerden rütbenin sabit bir değer olduğunu anlamak yanlış olur, rütbe sabit değildir. Zamanla artar ve azalır. Ayrıca 10 maçlık sistemin değerlendirilmesi 2 maçta bir olacak şekilde, manuel olarak 21 saatlik bekleme süresiyle gerçekleşir. Dolayısıyla rütbeniz daima adil dağıtılacaktır.

 

CSGO Rütbe Neye Göre Belirlenir

Aslında bu konuda net bir açıklama yok, yani rütbenin neye göre belirlendiğini tam olarak bilmek mümkün değil. Bunlara rağmen bazı kriterler tahmin edilebiliyor. Ayrıca oyunu oynadıkça zaten az çok sizde bu işin nasıl olduğunu kavrıyorsunuz. Yine de bazı etkenleri saymamız gerekirse, şunlar referans alınıyor: Aldığınız kill miktarı, skor miktarınız, mermi isabet oranınız, karşı takım oyuncularının ne kadar iyi rütbelere sahip olduğu gibi etkenler söz konusu.

Bu konuda en çok dikkat çeken ve kabul gören teori ise şu: Her rütbenin bir taban puanı var. Siz yukarıda ki etkenlere göre puanlar topluyorsunuz.Eğer topladığınız puan, taban puanından az ise topladığınız puan sizden siliniyor. Tam tersi olursa yani topladığınız puan, taban puanınızdan fazla olursa, topladığınız puan size artı olarak ekleniyor. Tabii ki bu teori oyun deneyimi sonucu ortaya çıkmış olan bir teori, yani herhangi bir resmi veri söz konusu değil.

 

CSGO Rütbe Almak İçin Ne Yapmalı?

Bu konuda söyleyebileceğimiz en iyi şey kesinlikle takım oluşturmaktır. Etkisi oluyor mu bilinmez ancak başarısız takımlarla oyuna girmek hem moral olarak, belki de puan olarak sizi kötü etkiliyor olabilir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için kesinlikle bir takıma sahip olmanızı tavsiye ediyoruz, bunun dışında yapmanız gereken tek şey iyi oynamak.

Daha fazla rehber için CS:GO Rehber kategorimizi takip edebilirsiniz.

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.