Kapat
CS:GO Haberleri 1.812 0

Yeni Trade Güncellemesi CSGO’yu Batırdı!

Martın 29’u itibariyle yayınlanan yeni csgo trade güncellemesi bir çok kumar sitesi, kullanıcı ve benzeri kişi, kuruluşları neredeyse bitirdi. Bilindiği üzere CSGO trade üzerine kurulu bir oyun ve oyunu canlı tutan en güzel etmen oyun içi skinler. Bir çok site ve kullanıcı bildiğiniz üzere skinlerini çeşitli bet sitelerinde; katlamak için, bütünlemek için, satın almak için ve satmak için kullanıyor. Yeni gelen CSGO trade güncellemesi neredeyse bu yapılan tüm satış, alış, katlama işlerini sıfıra indirdi. Oyun içi pazardaysa fiyatlar çok, çok ucuza satılmaya başladı. Kullanıcılar elinde bulunan skinleri fiyatları daha da düşmeden satıp zarar etmemenin peşinde.

 

CSGO Trade Güncellemesi Açıklaması

csgo trade güncellemesi

İşte takasa dair Valve şirketinin resmi sitesi üzerinden yayınlayıp, uygulamaya soktuğu o csgo trade güncellemesi açıklaması;

Steam takas sistemi, müşterilerin birbirleriyle kolayca öğe takas edebilmesi için tasarlandı ve her gün binlerce müşteri tarafından kullanılmakta. Son zamanlarda CS:GO’daki takas sisteminin (sahtekârlık ve dolandırıcılıklar gibi) olumsuz yönde kullanımının önününe geçecek ve oyuncuların takas yapmasına engel olmayacak bazı yollar arayışındaydık.

Bugünden itibaren CS:GO’da takas üzerinden edinilen öğelere, tıpkı oyun içinden veya Steam Topluluk Pazarı’ndan alınan öğelere uygulandığı gibi yedi günlük bekleme süresi uygulanacaktır.

Zaman içerisinde bazı üçüncü taraflar, oyuncuları taklit eden ve Steam’in takas özelliğini kullanan hizmetler geliştirdi. Ancak ne yazık ki bu üçüncü taraf hizmetler sahtekârlık veya dolandırıcılıkların bir ayağı hâline geldi. Oyuncuların aksine bu hizmetler birbirleriyle sıklıkla takas etmeye gereksinim duyar. Oyuncular arasında ise bir öğe genellikle en fazla haftada bir el değiştirmektedir.

Steam öğe takas sisteminin, müşterilerin kendi aralarında istediği kişilere öğe verebileceği ve istediği kişilerden öğe alabileceği kullanışlı bir özellik olarak kalacağından emin olmak istiyoruz. Ancak bugün yaptığımız bu değişikliğin bazı oyuncular için rahatsızlık verici olabileceğinin de farkındayız. Takas politikamızı sürekli olarak değerlendirmeye devam edeceğiz. Eğer bu değişiklikle ilgili olarak sağlamak istediğiniz geri bildirim veya çekinceleriniz varsa lütfen bize CSGOTeamFeedback@valvesoftware.com üzerinden ulaşın.

CSGO Trade Güncellemesi  Neden Yapıldı

Duyumlarımız üstüne bu güncellemenin gelmesinin asıl nedeni sistemsel bir açık. Bu trade açığı üzerine yakın zamanda büyük bir vurgun yapılmış ve valve seri olarak bu güncellemeyi çıkarmış. Tabii ki şuan için net hiçbir şey yok bu duyumumuz yanlışta olabilir fakat gerçekten böyle bir şey varsa şuan bu çözüm mantıklı bir karar gibi geliyor. Umuyoruz yakın zamanda sistemsel açığı kapatırlar ve trade ban güncellemesi kalkar, eski haline döner.

CSGO Trade Güncellemesi  Üzerinde Konuşulanlar

Birçok oyuncu, birçok yayıncı bu güncellemenin gelmesiyle çeşitli teoriler ortaya attı bile ama ortak noktaları bu güncellemenin oyunu bitireceği ve yakın zamanda eski sisteme geri dönülmesi. Kesinlikle onların ortak noktalarına biz 9Geym olarak katılıyoruz, oyunu canlı tutan etmeni sıfıra indirmek ayağına sıkmak gibi bir şey.

Bu konu hakkında güncel videolarda bizim en çok ilgimizi çeken ThetaBetaPlays oldu, kendilerinin ortaya attığı fikir çok ütopik fakat bir yandan da mantıklı. ThetaBetaPlays bu güncelleme için valvenin bilinçli bir şekilde yaptığı bir oyun düşüncesiyle bakıyor, yayıncılarımıza göre kendilerinin bu pazarı bitirip yeni çıkaracakları oyuna ilginin sağlanmasını istediklerini düşünüyorlar. Bize üç duyguyu yaşatan yayıncılarımızın fikri bu olsa da ortada şuan net bir şey yok ve bize göre yakın zamanda eski trade sistemine valve geri dönecek.

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.