Kapat
Ekipman İncelemeleri 625 0

E-Spor Gözdesi Rival 100 İncelemesi

Giriş seviyesi oyuncu faresi olan Rival 100‘ün sade bir tasarımla sunulmuş şık bir fare olduğunu görebiliyoruz. Tasarımına dikkatli bakarsak sol 6 tane tuşu bulunan Rival 100‘ün normal bi fareden fazla olarak sol tarafta istediğiniz gibi atayabileceğimiz iki tuş ve üst tarafta DPI tuşunun olduğunu görebiliyoruz. Aynı şekilde sol tarafta baş parmağınızın kaymaması için kauçuk malzeme ile elimizden kaymamasına olanak sağlıyor.

Sağ ve sol tık hassasiyetinin de farklı olduğu sol tuşun daha yumuşak olduğunu görüyoruz. Rival 100 her iki el ile kullanılabilir gibi gözükse de sağ el kullanımı için daha uygundur. Mouse’un arka kısmına geldiğimizde RGB aydınlatmalı SteelSeries logosu bizi karşılıyor.

Malesef bu modelimizde örgü kablomuz bulunamamakta ancak 1.8 metre olan kablo uzunluğunun gayet yeterli bir uzunluğa sahip olduğunu öngörüyoruz.

İnternetten indirebileceğiniz programı ile RGB renkleri dilediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz gibi belirli renk geçişleri veya uyumlu oyunlarda etkileşime göre bile renk değiştirebilirsiniz. Yine aynı programla DPI tuşuna bastığınızda kaç DPI olacağını seçebildiğiniz gibi istediğiniz tuşu da atayabildiğiniz bir panel bulunmakta. 2000 DPI optik sensör de bulunan bu şık farenin fiyatı 130-150 TL civarı ve alınabilecek en iyi farelerden birisidir.

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.