Kapat
Oyunlar 785 0

Euro Truck Simulator 2 İncelemesi

Simülasyon türü oyunlar, birçok insanın ilgisini çeken oyunlardır. Bunun sebebi gerçekçi yönünün çok ağır basması ve insanların birçok deneyimi, çok düşük fiyatlar karşılığında yaşıyor olmasıdır. Bugün inceleyeceğimiz oyun ise bahsi geçen türün, temellerini atan sağlam oyunlardan birisi: Euro Truck Simulator 2. SCS Software tarafından yapılan ve piyasaya sürülen, dünyanın birçok ülkesinde hem offline hem de online şekilde oynanan bu simülasyon oyunu 2012 yılında ilk defa piyasaya sürüldü. Üzerinden 6 yıl geçmiş olmasına rağmen online modu hala çok büyük ilgi görüyor. Hikaye modu ise tek başına apayrı bir dünya sunuyor. Ayrıca birçok mod eklentisine açık olması yönüyle de başarılı bir oyun. Anadolu haritası, polis cezalarının iptali, hız sınırı olmaması gibi çeşitli modlar söz konusu olabiliyor. Bu da doğal olarak oyunu birçok kişi tarafından ilgi çeker bir hale getiriyor.

 

Euro Truck Simulator 2 İncelemesi

Oyunun mekan ve çevre özellikleri çok ayrıntılı işlenmiş. Tamamıyla Avrupa da yaşanan geniş bir yolculuğun içinde bulunuyorsunuz. Avusturya’dan İspanya’ya, Fransa’dan Almanya’ya birçok Avrupa ülkesinde toplamda 60’dan fazla şehirde oynuyorsunuz. Bunun dışında çevre genel olarak yeşil. Nehirler, ağaçlar ve köprüler oyunda bolca bulunuyor. İsviçre civarında dağlık alanların fazla olması da oyuna daha gerçekçi bir hava katıyor. Son olarak oyunda sürekli yaz mevsimi yaşanıyor ve kar, dolu vb. yok. Sadece yağmur var ve yağmur yağma sıklığı da tamamıyla oyuncuya bırakılmış durumda.

Oyun size kurumsal bir yön kazandırıyor ve kendi şirketinizi kurmanıza imkan tanıyor. Şirketinizi kurduğunuzda sadece 1 araçlık, garaja sahip oluyorsunuz. Para kazanıp yeni araçlar ve yeni şoförler buluyorsunuz ve onlarla beraber çalışarak daha fazla para kazanıyorsunuz. Tabi bu durum biraz masraflı, bu sebeple bankadan kredi çekerek bunu yapabilirsiniz, ancak kredileri ödeyemezseniz batma riskinizde var.

Oyunun online modu ise genel olarak beklentileri karşılayabilen bir yapıya sahip. Bilerek kaza yapanların, hile yapanların banlandığı bir sistem var. Bu şekilde genel huzur sağlanmış oluyor. Ayrıca bu modu kullanırken konvoylara denk gelebiliyorsunuz. Yani ortam son derece sosyal.

Oyunu steam üstünden incelemek için: https://goo.gl/otE1sv

Daha fazla inceleme yazımız için Oyunlar kategorimizi takip edebilir, bizden haberdar olmak için sağ altta bulunan çandan bildirimleri açabilirsiniz.

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.