Kapat
Sistem Toplama Önerileri 929 0

2135 TL Değerinde Giriş Seviyesi Oyun Bilgisayarı

Merhaba 9Geym takipçileri, bugün ki yazımızda birçoğumuzun ilgi alanına giren ve burada olmamıza sebep olan bilgisayarlar hakkında, nasıl toplanması gerektiğine dair birkaç öneri vereceğiz. Yani sizlere kaliteli bir sistem toplamanız için, parça tavsiyelerinde bulunacağız.

Bunu neden yapıyoruz peki?

Sebebi çok basit, birçok kişi sistem toplama işleminin dünyanın en zor işi olduğunu düşündüğü için hazır olarak kasa alıyor. Firmalar sistemin tamamıyla hazır ve kurulu gelmesi etkisiyle müşterilerin ödediği fiyatı ciddi anlamda yükseltiyorlar. Bizde 9Geym olarak oyun bilgisayarı almak isteyip bunu düşük bütçeyle yapmak isteyenler için çeşitli sistemler topluyoruz.

 

Giriş Seviyesi Oyun Bilgisayarı Sistem Fiyatı ve Seviyesi Ne Durumda?

Size bugün önereceğimiz sistemin fiyatı tam olarak 2135 Türk Lirası. Bu bedele KDV’de dahil. Şu günlerde gerçekten oyun bilgisayarı dediğimizde aklımıza gelen sistemlerin bir çoğu en az 4000 – 5000 TL gibi yüksek fiyatlara sahip. Peki bu sistem neden bu kadar ucuz ve bu kadar ucuz bir sistem oyun bilgisayarı için yeterli mi? Aslına bakarsanız bu sistem size GTA 5 ultra grafik ayarları sunmayacaktır, ancak en azından her oyunu ortalama ya da düşük grafik seviyelerinde oynayabileceksiniz. Çünkü sistem toplanırken bellek, power gibi detaylardan ziyade işlemci ve ekran kartı gibi oyunlar adına büyük önem taşıyan detaylar dikkate alınmış.

 

Giriş Seviyesi Oyun Bilgisayarı Sistem Parçalarıyla İlgili Ayrıntılar

Biz oyuncular için en önemli parça olan ekran kartıyla incelemeye başlayalım. Ekran kartı olarak Asus Phoenix Nvidia GeForce GTX 1050 kullanılmış. Bu ekran kartından çok daha başarılı modeller piyasada var, ancak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu ekran kartı sizi asla yarı yolda bırakmaz. Birçok oyunu rahatlıkla oynamanızı sağlar. Piyasa değeri 700 – 800 TL arasında olan bu ürün zaten sistemin neredeyse yarı fiyatı bedel karşılığında elde edilebiliyor.

İşlemciyi inceleyecek olursak doğal olarak biraz hayal kırıklığı oluşacakIntel Pentium G4560 model işlemci sizin için çokta yeterli olmayacaktır. Ancak amacınız oyun bilgisayarıysa ve benim işim oyunla diyorsanız çokta sıkıntı olacağını düşünmüyoruz.

Anakartımızda yine çok gelişmiş bir ürün değil. Ancak genel olarak işimizi görebilecek bir ürün, modeli Asus H110M-K 2133mhz-2400mhz. Sistemin diğer parçaları yine benzer şekilde fazla gelişmiş özelliklere sahip değil. Ancak bizim için önemli olan parça yani ekran kartı yeterli. Bu şekilde birçok oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz ve bunu gerçekten çok ucuz bir fiyat karşılığında yaptığınız için bu sistem kesinlikle sizi pişman etmeyecektir.

Giriş Seviyesi Oyun Bilgisayarı Sisteminin Toplu Hali

  • Intel Pentium G4560 3.50 Ghz 3MB 1151p 14nm İşlemci
  • Asus H110M-K 2133mhz-2400mhz(OC) 1151p mATX Anakart
  • G.Skill 8GB Aegis 2133mhz CL15 DDR4 Ram (F4-2133C15S-8GIS)
  • Asus GeForce GTX1050 Phoenix 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
  • Corsair Carbide SPEC-01 Mid Tower Kasa
  • Corsair 450W VS Serisi 80+ Güç Kaynağı

Toplu almak veya incelemek için : https://goo.gl/97QfZ8

Alternatif Yazılarımız

3200 TL Değerinde ki Orta Seviye Oyun Bilgisayarı

2500 TL’ye Oyun ve Yayın Bilgisayarı

Ucuz Bilgisayar Nasıl Alınır, Bilgisayar Toplama Nasıl Olur

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.