Kapat
Ekipman İncelemeleri 2.103 0

Logitech G231 Prodigy İncelemesi

Oyun esnasında yoğun olarak odaklanmayı seviyorsanız ve yaptığınız işi olabildiğince iyi yapmak istiyorsanız sizin için tüm ekipmanlar inanılmaz derece de önemlidir. Bunun nedeni oyun esnasında ekipmanlar birçok dengeyi değiştirecek kadar etkilidir. Örneğin kullandığınız mouse yeterince iyi algılamıyorsa CS:GO oynarken daha önce saldırıya başlayıp zaman avantajını kazansanız bile sadece ekipman farkıyla rakibiniz tarafından alt edilebilirsiniz.

Kullandığınız kulaklıkta bu konuda büyük önem taşır. Tüm sesleri doğru ayırt etmek sadece ses kasarken değil oyunun tüm aşamalarında, oyunu doğrudan etkileyecektir. Bizde bu yazımıda siz 9Geym okurlarına, Logitech’in G231 Prodigy isimli kulaklığını tanıtacağız. Bu kulaklığı tanıtmamızın sebebi hem fiyat açısından çok abartılı olmaması hem de Logitech gibi oyun ekipmanlarında çok kaliteli bir firma tarafından üretilmiş olması. Şimdi ürünü detaylarıyla beraber inceleyelim.

Logitech G231 Prodigy Özellikleri

Logitech bu ürününde fiyatı fazla abartmadan en iyi ses kalitesini ve kulak rahatlığını oyuncuya sağlayabilmeyi amaçlamış. Büyük oranda da başarılı olmuş gibi görünüyor. Gerçek bir fiyat-performans ürünü olmuş diyebiliriz. Kulaklığın teknik özelliklerini inceleyecek olursak: Ses hassasiyetinin 90 dB, empedansının ise 32 Ohm olduğunu görüyoruz. Empedans, direnç anlamına gelir ve kulaklığın ses performansını yakından ilgilendiren bir kavram. Bunların dışında kulaklığın yapısı kablolu. Kulaklığın frekansa verdiği yanıt ise 20 hz –  20 khz arasında.

Fiziksel özelliklerine bakacak olursak kulaklığın sahip olduğu yükseklik 19 cm, genişlik ise 18.5 cm. Kulaklık derinliği 8 cm. Kulaklığın ağırlığı ise kablo dışında 250 gram. En önemli parçalardan biri olan kablo ise 2 metre uzunluğunda. Bu kulaklık için önemli bir artı. Kulaklığın bir diğer özelliği 90 dereceye kadar döndürülebilir olması. Bu özelliğiyle tüm oyunculara, tam uyum sağlayabiliyor. Kulaklığın maalesef gürültü önleyicisi yok. Uyum sağladığı cihazlar Windows 7 ve üstü, Xbox One, Ps4 olarak görünüyor. Ayrıca cihazın 2 yıl boyunca donanım garantisi var.

Logitech G231 Prodigy Fiyatı

Ürünün fıyatı satıldığı yere göre 200 – 260 TL arasında değişebiliyor. Ayrıca satışını yapan birçok firma 3 ay taksit imkanı da sağlıyor. Logitech G231 olağanüstü bir kulaklık olmasa bile muadillerine göre iyi bir fiyat aralığına sahip ve hepsinden önemlisi Logitech alt yapısıyla karşımıza çıkıyor.

 

 

 

 

 

Alternatif Yazılarımız

Ucuz Bilgisayar Nasıl Alınır, Bilgisayar Toplama Nasıl Olur

Cep Yakmayan Monster Serisi #1

2500 TL’ye Oyun ve Yayın Bilgisayarı

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.