Kapat
Oyunlar 591 0

Middle-Earth: Shadow of Morder İncelemesi

Henüz başlamamış bazı oyuncularda bizde olduğu gibi bir şüphe olan Yüzüklerin Efendisi serisi olayını açıklayalım, bilmeseniz de oyun zevkiniz emin olun hiç etkilenmiyor.  Bunun nedeni konusu yine Orta Dünya’ya yön vermek gibi amacının olmaması, hikaye daha çok kişisel.

Karısı ve çocuğu göz önünde öldürülen bir Ranger‘in intikam hikayesini ele alan Shadow of Morder daha çok kişisel bir hikayeyi ele alıyor. Oyunda arka planda Sauron, güç yüzükleri, hatta ve hatta Gollum dahi var. Buna rağmen Yüzüklerin Efendisini bilmenize gerek yok çünkü sizin onlarla bir işiniz yok, sizin olayınız daha çok kişisel.

Dövüş mekanizmasına gelecek olursak daha çok bizlere Batman Arkham serisini andırıyor, sanki biraz ödünç alınmış gibii 🙂 .

 

Boynu Bükük Ranger

Ana karakterimiz olan Talion oyuna ailesi, çocuğu dahil her şeyini kaybetmiş bir ranger olarak başlıyor. Tabii bununla birlikte içinde o büyük intikam ateşleri ard arda korlaşıyor. Ee dururmu Talion başlıyor Mordor Diyarında terör estiren Uruklardan taa The Hammerlara kadar. Eee haklı adam abi, adamı bir kere ölüm makinesine çevirmişssiniz.

Bununla beraber Shadow of Mordor‘ın en can alıcı güzelliği ise Nemesis sistemi. Bu sistemde her bir Uruk şefinin ayrı ad ve namları bulunuyor. Ee bunların kafasını vücudundan ayırmak için ayrı bir efor gerekmiyor değil, o sırada ki Uruk Şeflerinin yaptığı şeyler… Bence bunlar size süpriz olmalı, görünce bir tebessüm, bir kahkahaya hazır olun.

 

 

Sistemi Olana Atmosfer İyi Gelecek…

Ee güzel bir diğer özelliği ise sistemi kaldıranlara süper gelecek mapler. Lithtech oyun motorunun Jupiter Ex sistemini kullanan Shadow of Mordor ; süper bir Orta Dünya ve karınımzda kelebek açtıran karakterler sunuyor. Ee daha ilk yarısında bozkır iklimi, ikinci bölümünde ise göze hitap eden yeşil bir çoğrafyadan bahsetmedik. Shadow of Morder burda bir kıyak geçip sistemi iyi olanlara “yüksek çözünürlükte yüzey paketi” yapmamış değil. Ee buna da kendine bağlayan atmosferle iyi seçilmiş oyun müzikleri eklenince tadından yenmiyor.

 

Bana Ordan Bir Güç Sar Sebastian

RGB özelliği ile bize bir Metin2‘yi andırmıyor değil şayet oyunda öldürdükçe kazanılan puanlarla istediğiniz silaha istediğiniz özellikleri geliştiriyorsunuz ve bunun bir kısıtlaması yok. Oyunda en iyi ve bir yandan da sinir olacağınız  nokta da şu; mükemmel bir atmosfer, iyi seçilmiş müzikler ve karakterlerle uğruna çıktığınız onurlu yolda durmadan bir şeyi değiştirme hissi, yakanızı uzun bir süre bırakmayacak gibi

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.