Kapat
Sistem Toplama Önerileri 4.093 5

3200 TL Değerinde ki Orta Seviye Oyun Bilgisayarı

Bu yazımızda topladığımız bilgisayar, ortalama bir oyun bilgisayarı isteyenler için. Belki her oyunu 60 Fps‘de oynayamayacaksınız ancak son teknoloji oyunları bile minimum 30 Fps‘de yani akıcılığı bozmayacak şekilde oynayabileceksiniz. Sistem içerisinde birleştirdiğimiz anakart, işlemci gibi önemli parçaların tamamı birbiriyle temasa geçirilip denendiği için böyle bir sistem birleştirmek istemeniz halinde bir problemle karşılaşmayacağınızı söyleyebilirim. Ayrıca isteğiniz halinde ekran kartını, sabit diskini ya da başka bir parçasını yükseltebilirsiniz. Böylece bilgisayardan alacağınız performansta doğal olarak artacaktır.

Masaüstü ve Ucuz Oyun Bilgisayarı

Toplama oyun bilgisayarımızı incelemeye anakartından başlayalım. B350M-K Prime adlı anakart Asus tarafından üretilmiş bir parça. Led aydınlatma sistemi bulunuyor. Donanım güvenliği adına alınabilecek birçok önlem alınmış durumda. Bunların yanında tek noktadan kontrol sistemi sayesinde ödül almış bir anakart.

Sistemin işlemcisine geçersek AMD RYZEN 5 1400 adlı işlemciyi göreceğiz. Bu işlemci mükemmel oyun performası sunmak adına yapılandırılmış. Sistemin en kıymetli öğelerinden birisi zaten bu işlemci. İşlemci 8 iş parçacığına ve 4 çekirdeğe sahip.AMD RYZEN 5 1400 Multi-thread performansıyla göze çarpıyor. Ayrıca bu işlemin çarpan kilidi yok ve önceki sürümlerine göre çok daha büyük ön belleklere sahip.

Oyun bilgisayarımızın sisteminin en önemli öğelerinden birine yani ekran kartına geldi sıra. Ekran kartımız yine Asus’tan. Modeli ise GeForce GTX1050Ti. GeForce serisinin ne kadar kuvvetli olduğunu herkes biliyor. Ancak bu parça oyun oynamanın verdiği hazzı tam manasıyla almanızı sağlıyor. 1506 MHz Boost Clock sayesinde mükemmel bir oyun deneyimi sağlıyor. Bu sistem sayesinde online oyunları oynarken kendinizi E-Sporcu gibi hissedeceksiniz. Asus’un söylediğine göre bu ekran kartı öncekilerine göre %30 daha serin (daha az ısınıyor) ve 3 kat daha sessiz bir yapıya sahip. Tabii ki bu özellikleri oyun deneyiminizi son derece pozitif bir şekilde etkileyecek. Bunların dışında, NVIDIA GameWorks sayesinde oyunları oynarken kendinizi sinema salonunda gibi hissedeceksiniz.

Oyun Bilgisayarı sistemimizin bir diğer önemli parçası olan sabit diske bakacak olursak Seagate 1TB Barracuda adlı parçayı görüyoruz. Sabit diski biraz ucuza getiriyoruz ancak 1TB’ın altına da inmiyoruz. Bunun dışında sabit diskimiz 3.5 inç boyutlarında ve size 2 yıl boyunca recovery garantisi sunuyor. Yani bu özellik sayesinde 2 yıl boyunca verileriniz kaybolursa yada verilerinize erişemezseniz sabit diskiniz sizin için bunları depoluyor olacak. Haliyle sizde verilerinize kolay bir şekilde erişebileceksiniz.

Oyun Bilgisayarı Toplu Listesi

 • B350M-K Prime Anakart
 • AMD RYZEN 5 1400 işlemci
 • Asus GeForce GTX1050Ti Ekran Kartı
 • Seagate 1TB Barracuda Harddisk
 • X K8S 1xMavi LED Fan USB3.0 ATX Kasa

Alternatif Yazılarımız

Ucuz Bilgisayar Nasıl Alınır, Bilgisayar Toplama Nasıl Olur

Cep Yakmayan Monster Serisi #1

2500 TL’ye Oyun ve Yayın Bilgisayarı

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

“3200 TL Değerinde ki Orta Seviye Oyun Bilgisayarı” üzerine 5 yorum

 1. selcan dedi ki:

  Sağolun hocam sistemleriniz gerçekten işe yarıyor

 2. Gökmen dedi ki:

  Biraz v3 düzeyi bir bilgisayar gibi ama psu ve kasası farklı 3200 TL’ye çok ideal bir kasa diyebilirim

  1. Yusuf Karaaslan dedi ki:

   O konuda biraz haklısınız ancak piyasanın durumuna göre sizin de dediğiniz gibi son derece ideal bir kasa.

 3. orhan dedi ki:

  elinize sağlık çok iyi bir sistem rehberi olmuş kısa zamanda böyle bir şey toplamayı düşünüyorum

  1. batuhanb dedi ki:

   Teşekkürler Orhan bey, beğenmenize sevindik. Takipte kalınız, devamı gelecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.