Kapat
Oyunlar 659 0

Müzik Endüstrisinin Kralı Popmundo Oyununun Giriş İncelemesi!

Nedir bu Popmundo

Dijital çağın yeniliklerindenmiş gibi görünse de aslında Popmundo, 2004 yılında Spelkultur i Sverige AB tarafından yaratılan ve şu an 13. yaşını 70 bin aktif kullanıcı ile kutlayan kişi bazlı ve web tabanlı online rol yapma oyunudur. Oyun, 16 yaş üzeri kişilere hitap etmekle birlikte, anlık çevrim içi oyuncularının sayısı ise 2 bine yakındır.

 

Peki ne yapılır Popmundo’da

Birkaç temel odağı olan Popmundo aslında birçok özelliği ile sizlere kapılarını aralıyor. Oyunda yapabilecekleriniz; müzik, suç, bilim, hukuk, ticaret ve politika gibi kollara ayrılmakta.

Müzik


Örneğin müzik grubu kurup dünyayı kasıp kavurabilirsiniz. Birçok müzik yarışmasına katılıp prestijli ödüller kazanabilirsiniz. Topladığınız başarı rozetleriyle saygınlığınız artırırken başka alanlara da yönelerek keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra zombi avlayabilir, yangın söndürebilir, suçluları tutuklayabilir, hasta kişileri iyileştirebilir hatta ticaret bile yapabilirsiniz.

Suç

Bir zamanlar oyunun içine entegre olan suç kısmı daha da geliştirilerek The Great Heist (Büyük Soygun) adı ile ayrı bir oyun olarak yayınlamaya başlandı, yine de Popmundo’yla ilintili bir şekilde devam etmektedir. Azılı bir suçlu olmak isterseniz, kendi içinde ayrılan görevlerden birisini seçebilirsiniz. Bir bilgisayar korsanı olup güvenlik kameralarını çökertebilir, hırsızlığı gözünüze kestirip evleri soyabilir, cazibenizi kullanarak güvenlik görevlilerini baştan çıkartabilir veya kabadayı gibi davranıp size karşı gelenleri gücünüzle yerle yeksan edebilirsiniz.

Popmundo Bilim

Bilim alanında yapabileceğiniz şeylerin sınırı yok, elbette birer Newton olmayı beklemeyin fakat her gün yeni bir hastalık keşfederek evreka diyebilirsiniz! Bunların yanı sıra üniversitelerde insanlara bir şeyler öğretebilir, veyahut hastanelerin bünyesinde çalışarak insanları hastalıklardan kurtarabilirsiniz.

 

Hukuk

Suça izin vermeyip halkın refahını ve düzenini gözetenler, toplanın! Şehirlerin kolluk kuvvetlerine katılabilir, evlere giren bu azılı suçluları yakalayabilir hatta hapsi boylamalarını sağlayabilirsiniz. Eğer yeterince kendinizi eğitir, sizi destekleyecek kişiler bulabilirseniz kanun namına en tepede olabilir, yakaladığınız suçluların yanında mutlu çiftleri evlendirerek, onları dünya evlerine sokabilirsiniz.

Politika

Popmundo’nun en can sıkıcı bir o kadar heyecanlı yeri, binlerce insanın sizi sevmesini sağlamak elbette kolay bir şey değil fakat bunu başarabildiğinizde, söz sahibi oluyor ve birçok şeyi değiştirme yetkisi size veriliyor. Gerçek hayatta olduğu gibi, koltuk sahibi olduktan sonra bir süre buradayım, burayı kaybetmeden at koşturabilirim diyemiyorsunuz. Yaptığınız yanlışlar artık göz ardı edilemeyecek seviyeye geldiğinde, koltuğunuzdan indirmek için halk ayaklanabiliyor. Ama korkmayın, insanlar çalışan kişileri severler!

Genel olarak Popmundo, yüzbinlerce kişinin oynadığı tam zamanlı bir rol yapma oyunudur. Kendi kişiliğinizi kendiniz oluşturabilir, diğer insanlarla sohbet edebilir, birlikte takılabilir, evlenebilir veya yukarıda bahsedilen özellikleri hep beraber yapabilirsiniz. Unutmayın, bu oyunda bulunan her karakter, sizler gibi birer insandır. Eğer daha fazla yardıma ve ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyarsanız; oyun içinde ben Robbie Karlflod (1000500)’a ulaşabilirsiniz.

https://www.popmundo.com
www.thegreatheist.com

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.