Kapat
Haberler 333 0

SONY Şirketinin COD: WWII Zaafı

Sony fabrikalarından çalınan Call of Duty: WWII kopyaları birisi tarafından satışa çıkarıldı.

Bahsi geçen olay Terre Haute, Indiana bölgesinde yaşandı. Adamın biri Sony fabrikasına giderek oyunları çalıyor ve birisini kendine ayırarak, geri kalanını eBay’da 45 Dolar’a satışa çıkardı. Bu kişi, bir trafik çevirmesinde yakalansa da, göz altına alındıktan sonra akıllanmayarak Madden NFL 18 kopyalarını çalarak sattığı anlaşıldı.

Hırsızlığın bu boyuta gelmesi, insanların ne kadar fazla şekilde para hırsına düştüğünün kanıtı adeta. Nasıl yapabildiği konusuna gelince, benim aklım ermiyor.

 

Call Of Duty : WWII

Hadi bu hırsızın 45 Dolar gibi bir fiyat etiketinden sattığı oyunu detaylıca inceleyelim;

Dünyaca meşhur oyun serisi’nin WWII oyunu Sledgehammer Games tarafından geliştirilmiş bir FPS nişan oyunudur. Diğer oyunların aksine, can yenilenmesi olmayan bu oyunda, sağlık görevlileri ve sağlık paketleri bulunmaktadır. Bazı bölümlerde ise araçlar kontrol edilebiliyor.

COD serisinin diğer oyunları gibi mekanik grafiklere sahip olduğunu söylemek yanlış olabilir. Çift zıplama, duvarda yürümek gibi gelişmiş grafiklere sahip olmayan oyunda, Hit-the-deck mekaniğine yer verilmiş. Bu mekanik oyuncuların ileri atılıp kendilerini yere atabilmesine olanak sağlıyor.

 

Konusu ise özetle şu şekilde;

1944-1945 yılları arası 1. Piyade bölüğünde bulunan 12 kişilik bir ekibin yaşadıklarına yer vermekte. İşgal altında bulunan Fransa, Belçika, Ren Nehri çevresince Almanya ile yapılan savaşı konu alıyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi hikaye 1944-1955 yılları arasında geçse de, bazen karakterlerin geçmişini görmeniz için 1940-1944 yıllarına gidecek.

Sistem gereksinimleri de paylaşıldı o yazımıza da gitmek için → → →  Tıklayın

 

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.