Kapat
Oyunlar 707 0

En İyi Mühendislik Oyunu Space Engineers İncelemesi

Uzayda geçen oyunlar, normal oyunlardan her zaman biraz daha farklı ve ilgi çekici olmuştur. Bu her ne kadar oyuncuların zevkleriyle, seçimleriyle alakalı olsa da uzay oyunlarının son derece ilgi çekici olduğu gerçeğini değiştirmez. Bizim bu yazıda sizlerle, 9Geym takipçileriyle beraber inceleyeceğimiz oyunun adıysa Space Engineers (Uzay Mühendisleri). Son dönemin en iyi oyunlarından bir tanesi ve ciddi bir indirme sayısına sahip. Steam’de yoğun bir ilgi görüyor, saçma sapan ve sadece uzay konulu olduğu için ilgi çekebilen gereksiz oyunların yanında Space Engineers birçoğumuza ilaç gibi geldi. Peki bu oyunun diğerlerinden farkı ne? İnceleyelim.

Space Engineers İncelemesi -Gameplay-

 

 

Space Engineers İncelemesi

Space Engineers oyunu genel bir izlenimle şöyle tarif edilebilir: Uzay ortamında istasyon ve uzay araçları oluşturduğunuz, bunu yaparken de aynı zamanda hayatta kalmayı amaçladığınız bir oyun. Oyunun iki adet modu var. Birincisi survivor yani hayatta kalma modu. Bu modda birçok zorlukla karşılaşacaksınız ancak çok eğleneceksiniz. Yaratıcı mod ise tam aksine, ölümsüz olduğunuz ve istediğiniz ürünü maden toplamadan elde edebildiğiniz ilginç bir mod. Yeni başlayanlar için tavsiye edilebilir çünkü oyunda bilmediğiniz çok farklı kavramlarla karşılaşacaksınız.

Oyun içerisinde gemiler ve istasyonlar inşa etmek sizin asıl amacınız. Bu istasyonlar ve gemiler ciddi anlamda geliştirilebiliyor, gök taşlarından korunmak için çeşitli önlemler alınabiliyor. Oyunu oynadığınızda sadece bu kadarla sınırlı olmadığını ve isterseniz sınırsız dünyaların kapılarını açabildiğinizi göreceksiniz. Hayal gücünüz iyiyse bu oyunda akıl almaz yapılar oluşturabilirsiniz.

Bir diğer önemli unsur olan grafikler de yine başarılı. Olağanüstü demek doğru olmaz ancak birçok uzay oyununa kıyasla son derece minimal ve iyi görünüyor. Uzay ortamı son derece iyi verilmiş. Asteroitlerin yanınızdan geçişi ya da yakınlarınızda bir yere çarpması anında karşılaştığınız efektlerde başarılı görünüyor.

Oyunun en iyi yönlerinden birisi olan çok oyuncu modu gerçekten fark oluşturuyor. Arkadaşlarınızla beraber girip yeni istasyonlar inşa etmenize imkan veren bir oyun olmasıyla üzerine çektiği ilgiyi sonuna kadar hak ettiğini gösteriyor. Tabii arkadaşlarınız gibi size yardım edenlerin yanında çalışmalarınızı mahvetme amacıyla mücadele edenler de olacağını söylememiz gerekiyor.

 

Space Engineers Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 (latest SP) 64-bit
 • İşlemci: Intel i3 @ 3 GHz++ (yada AMD equivalent)
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Geforce 4xx++ / ATI HD 5xxx++, Rx 2xx++
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX® compatible on-board

 

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 (latest SP) 64-bit
 • İşlemci: Intel Quad Core i5 @ 3 GHz++ (yada AMD equivalent)
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Geforce 780 GTX++
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: DirectX® compatible on-board

 

Steam Üzerinde İncelemek & Almak İçin: https://goo.gl/zsgZu7

Alternatif Yazı & Kategorilerimiz

CSGO Oyun Modları Rehberi -2018 Güncel Liste-

Watch Dogs 2 Sistem Gereksinimleri & Watch Dogs 2 İnceleme

Yusuf Karaaslan {Yusuf Karaaslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.