Bugünkü konumuz Çin’den alınabilen ve piyasada ki en ucuz akıllı saat olan U8 Smart Watch. Gearbest üzerinde satılan bu ucuz akıllı saat hakkında sizlere elde ettiğimiz bilgilerle, incelememizi sunacağız. Saatin fonksiyonlarını, şarj dayanıklılığını ve duyumlarımızı anlatacağız.

 

U8 Ucuz Akıllı Saat Kutu İçeriği

U8 ucuz akıllı saatimiz elimize geldiğinde beyaz dikdörtgen bir kutu olarak geldi. Kutunun içeriğinden 1 adet saat, 1 adet usb ara kablosu ve 1 adet kullanım kılavuzu çıktı. Burada dikkat çeken kısımsa kutu içeriğinde adaptörün gelmemesi. Biz yanlışlıkla bizim kutumuza böyle bir şeyin denk geldiğini düşündük fakat her kutuda şarj için sadece usb ara kablosu çıkıyormuş. Bu durumda biz şarjımızı bilgisayarın usb çıkışlarından yaptık ki sizlerede bunu öneririz. Alternatif olarak telefonun adaptörlerini kullanabilirsiniz fakat fazla voltaj alırsa batarya, akıllı saatinizin kullanım ömrü o boyutta düşer.

U8 Akıllı Saat Fonksiyonları

ucuz akıllı saat

  • Bluetooth çağrısı: Çağrı kaydı senkronizasyonu,Çağrı Gönderme,Çağrı Hatırlatıcısı,Telefon Rehberi
  • Mesaj Denetimi,Mesaj Hatırlatıcısı,Mesaj Gönderme
  • Sağlık takipçisi: Hatırlatıcılar,Pedometre,Uyku monitörü
  • Uzaktan erişim: Kamera uzaktan,Müzik uzaktan
  • Alarm grupları: 1 grup
  • Uyarı türünü: Titreşim
  • Ekran kilitleniyor: 3 çeşit
  • Diğer Fonksiyonlar: Alarm,Hesap makinesi,Kronometre,Takvim

U8 Ucuz Akıllı Saat Şarj Dayanıklılığı

Ürünün şarjını fulleyip kullanıma alınca ürün güç tasarrufunda değilken 1 günü çıkarıyor. Büyük ihtimalle güç tasarrufuyla kullanılınca bu süre 28 saat civarlarına dayanabilir ki bu da telefon şarjıyla eş değer bir saat dilimi.

U8 Ucuz Akıllı Saat İle Alakalı WebTekno’nun Haberi

u8 akıllı saat

Saatle alakalı webteknonun 2 yıl önce yaptığı haber, saatin kişisel verileri çin merkezli bir kişi/kuruma gönderdiği yönünde;

U8 adını taşıyan ve 30 Lira ile 60 Lira arasında oldukça uygun fiyatlandrımaya sahip olan bir akıllı saat aslında gizli bir ajan gibi takıldığı ortaya çıktı. Normalde sizin hibçir şekilde farkında olmadan fiyatına göre oldukça stabil çalışan ve Android & iOS uyumlu olan bu akıllı saat hem şık hem hafif hem de Bluetooth üzerinden binlerce cihaz ile çalışabilen yapısıyla dikkat çekmişti.

Ancak gelin görünki bu saat Bluetooth ile bağlandığı cihazdan size farkettirmeden aldığı bir izinle Çin merkezli rastgele bir IP adresine kullanıcı bilgilerini ve yaptığı işlemleri aktardığı ortaya çıktı. Cihazda yer alan Android uygulaması ayrıca kullanıcı rehberine, aramalarına ve SMS geçmişine erişebilen bu saat, bu topladığı bilgileri de artık her kimse ona postalamakta.

Bu haber maalesef ki doğru, aşağıda sizlere vereceğim uygulama linkinden, uygulamayı indirmeye çalışınca telefonunuzda eğer bir antivirüs varsa sizi uyaracak ve uygulamayı kurmamanız gerektiğini bildirecektir. Büyük ihtimalle bu veri hırsızlığının yöntemi bu uygulama üzerinden olmakta. Uygulamayı aşağıya bırakacağım, bu riski alabilecekler deneyebilir ki bizde uygulamaya kısıtlı izinler vererek denedik ve sonrasında uygulamayı sildik.

Şuanda halihazırda daha saati kullanmaktayız. Saati sadece bluetooth aracılığıyla kullanınca büyük ihtimalle bu veri kaybının önüne geçecektir ki sizde uygulamayı kullanmadan sadece bluetooth özelliğiyle saati kullanabilirsiniz. Bluetooth ile bağlantı yapılınca ki zaten saatin bir çok fonksiyonunu (arama yapma, mesaj gönderme vs.) kullanabiliyorsunuz ki bu fiyatta ki bir saat için bu bile fazlasıyla yetiyor.

 

U8 SmartWatch Saat Uygulaması

Saatin uygulmasını biz saatte ayarlarda qr kodu telefonumuza taratarak bulduk ki zaten uygulama google play’de de varmış. Uygulamayı denemek isteyenler arzularına göre aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilirler.

Google Play Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ruanan.bt&hl=zh-CN

Siteden İndirme Linki: http://watch.qqacer.com/watch/appdown.html

U8 Akıllı Saat Fiyatı & Alım Linki

Saatin şuanda Gearbest üzerinden satış fiyatı $9.17(38 TL). Bizce bu fiyatta ve bu özellikte bir saat için gerçekten cüzi bir miktar ki piyasada ki çoğu normal saat bu fiyattan satılmakta. Ürün akıllı saatlere hevesli olanlar için çok uygun bir deneme saati olabilecek bir kapasitede.

Saati Gearbest üzerinden almak için: https://tr.gearbest.com/smart-watches/pp_287644.html?wid=90&lkid=13833439

Benzer haberlerimiz için ekipmanlar kategorimizi takip etmeyi unutmayınız. Sağ alttaki çanı tıklayarak en yeni haberlerden direk haberdar olabilirsiniz.

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.