Kapat
E-Spor Haberleri 1.201 0

Vodafone’dan E-Spor Hamlesi

Vodafone Grubu, Dünya’da ve Türkiye’de son yıllarda popüler olar e-spor alanında dünyanın en büyük e-spor şirketi olan ESL ile “İş Ortağı” oldu

 

ESL tarafından düzenlenen E-SPOR etkinliklerinde sponsor olan Vodafone, bu zamana “erkek egemen” bir spor dalı olarak bilinen e-spor alanında kadın katılımını teşvik eden bir dizi girişime de destek verecek.

 

Vodafone Grubu E-Spor’a yapıcağı bu yatırım ile Türkiye’deki gençlik markası olan Vodafone FreeZone çatısı altında bir yıl önce adım attığı e-spor pazarına uluslararasında destek verecektir.

 

Vodafone Grup E-Spora Kadın Katılımı Teşvik Ediyor

 

Vodafone Grubu ile ESL “erkek egemen” bir spor dalı olarak bilinen e-spor alanında kadın katılıma teşvik edecek. Bu kapsamda Mayıs 2018’de düzenlenecek olan IEM Sidney etkinliğinde e-spor karşılaşmasında “Premium İş Ortağı” olarak ver alan Vodafone Grup bu karşılaşmada e-spor dünyasında kadınların e-spor da profesyonel olarak dikkat çekmek için dünya da iyi olan kadın e-sporcu oyuncularıyla çalışacak.

 

Türkiye’de E-Spora 30 Milyon TL Destek

 

Vodafone Grubu Türkiye’de de e-spora destek vericek. Türkiye’de gençlik markası olan Vodafone FreeZone bağlı olarak online oyun devi Riot Games ile işbirliğine giderek League Of Legends Liglerinin Türkiye Şampiyonluğunda ismini vermişti. Bu sponsorlukları ile “Vodafone FreeZone Gamer Paketleri” adında pazara sunmuştu.

 

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.