Kapat
Oyunlar 388 0

Wolfenstein II: The New Colossus

Oyun tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Wolfenstein serisi 2D ile başlayıp 3D FPS olarak devam etti. Pek çok FPS oyunlarına ilham kaynağı olup FPS oyunlarının yaygınlaşmasını sağlayan bu seri en son 2014’de  Wolfenstein: The New Order ile karşımıza çıkmıştı. 2017 de çıkan yeni oyunu Wolfenstein II: The New Colossus’da ise Blazkowicz adlı karakter ile maceramıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

The New Order’in devamı olarak gelen bu seri, önceki oyunun bittiği sahneden başlıyor. Yani aslında ilk oyunu bilmeniz, oynamanız gerektiğini söylemeliyiz. 2. dünya savaşını Nazilerin kazandığı alternatif zaman çizelgesinde süren oyunda Naziler ne kadar güçlü, gösterişli gözükse de karakterimizin Nazilere karşı savaştığı oyunla beraberiz.

Oyun geliştirilen grafikleri ve mekanikleri ile oyunculara adeta bir şölen yaşatan Wolfenstein‘da Nazilerin Amerika ile olan savaşını konu almış bulunmakta. Karakterimizin geçmişine gittiği ara sahnelerde adeta bir film tadında olduğunu belirtmek zorundayım.

Wolfenstein’in zor bir seri olduğunu belirtmekte fayda var oyunu “Can I play, daddy?” dışında yani zor ayarlarda oynarsanız baya bir öleceğinizin ve 15-20 dakikalık bölümleri baştan başlayarak kanser süreler geçirebileceğinizi söyleyebilirim.Oyunda kendi silah kombinasyonunuzu yaparak daha taktiksel hareket ederseniz gerçekten size bir oyundan daha fazlasını yaşatacak ve oyunu kolay bir hale getirebilmenizi sağlayacaktır.

Sonuç olarak 266 TL‘lik steam fiyatı ile FPS oyun yapımcılarına ders nitelikte bir oyunla karşınıza çıkmaktadır.

Alican Akdoğan {Alican Akdoğan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.